معاونت هماهنگی امور عمرانی
استانداری سمنان
ENGLISH
يازدهمين جلسه كارگروه تخصصي امور بنايي و شهرسازي استان سمنان 1395/10/13
يازدهمين جلسه كارگروه تخصصي امور بنايي و شهرسازي استان سمنان
در اين جلسه كه يكشنبه شب در سالن مديريت بحران برگزار شد، در مجموع از 9 طرح پيشنهادي، هفت طرح تصويب، با يك طرح مخالفت و يك طرح ديگر به كارشناسي ارجاع شد تا مورد بررسي و مطالعه دقيق تر قرار گيرد.
در اين جلسه، درباره تعيين كاربري كشاورزي براي احداث واحد سورتينگ پسته در اراضي ملي بخش چهار دامغان موسوم به فيروز آباد به مساحت سه هزار متر مربع بحث و تبادل نظر شد.
همچنين در اين جلسه براي تعيين كاربري احداث واحد گاو شيري در شهرستان مهدي شهر به مساحت پنج هزار و 300 متر مربع، تعيين كاربري كشاورزي براي احداث واحد بسته بندي مواد غذايي و سردخانه درمهدي شهر به مساحت 2.5 هكتار و تعيين كاربري صنعتي احداث واحد توليد پودرهاي معدني در مهديشهر به مساحت حدود 2 هزار و 300 متر مربع از سوي اعضا تعيين تكليف شد.
احداث نيروگاه بادي به ظرفيت يك مگاوات در اراضي ملي شهرستان سرخه به مساحت چهار هكتار،احداث نيروگاه خورشيدي به ظرفيت 30 مگاوات در كنار پست 400 كيلو ولت آهوان سمنان به مساحت 60 هكتار، احداث نيروگاه خورشيدي به ظرفيت 30 مگاوات در شهرستان گرمسار به مساحت 60 هكتار، احداث نيروگاه خورشيدي به ظرفيت 10 مگاوات در ايوانكي به مساحت 15 هكتار، احداث پاركينگ براي توسعه مجموعه گردشگري و پذيرايي ايرانيان در منطقه روزيه سمنان از ديگر طرح هايي بود كه پرونده آن ها در اين كارگروه مطرح و پس از رسيدگي، تصميم لازم اتخاذ شد.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار سمنان در اين جلسه با تاكيد بر حمايت از بخش خصوصي در سرمايه گذاري نيروگاه هاي خورشيدي، گفت : احداث اين نيروگاه ها مي تواند در رشد و توسعه اقتصاد و انرژي هاي نوين موثر باشد.
مهدي زنديه وكيلي فراهم كردن زير ساخت ها براي سرمايه گذاران در اين كارگروه براي حمايت از بخش خصوصي را ضروري دانست و افزود : بايد برنامه ريزي شود تا در طراحي و جانمايي تاسيسات، حريم و بستر رودخانه ها مورد توجه قرار گيرد.
رييس كارگروه تخصصي امور بنايي و شهرسازي استان سمنان در حاشيه اين جلسه در گفت و گو با ايرنا با بيان اين كه اين كارگروه فعاليت هاي گسترده اي در همه بخش ها براي رشد و توسعه استان را بر عهده دارد، اظهار كرد: تعيين كاربري براي واگذاري طرح هاي مختلف از جمله گردشگري، صنعتي، كشاورزي، دامپروري، نيروگاه از جمله وظايف اين كارگروه است.
زنديه وكيلي با اشاره به اين كه در اين كارگروه ميزان زمين واگذار شده، نوع كاربري و مكان آن مورد بررسي و تاييد اعضا قرار مي گيرد، گفت : بررسي ها به اين منظور انجام مي گيرد كه اول در حريم ساير دستگاه ها از جمله راه ها، خطوط انتقال نيرو، برق، آب و رودخانه قرار نگيرند و دوم با ساير فعاليت هاي اطراف آن هم تناسب داشته باشد.
به گزارش ايرنا، كارگروه تخصصي امور زير بنايي و شهرسازي، يكي از كارگروه هاي ذيل شوراي برنامه ريزي و توسعه استان مي باشد كه مطابق با وظايف تعيين شده در ماده 9 آيين نامه اجرايي شوراي برنامه ريزي و توسعه استان به بررسي طرح هاي توسعه و عمران شهري، مجموعه شهري، طرح هاي جامعه منطقه اي مي پردازد.
به گزارش ايرنا، وظايف مرتبط با اجراي آيين نامه مربوط به استفاده از اراضي و احداث بنا و تاسيسات در خارج از محدوده قانوني و حريم شهر ها، طرح هاي هادي و جامع شهر ها، برنامه هاي بهينه سازي مصرف انرژي در استان، طرح هاي پدافند غير عامل در استان، ساماندهي فضا ها و سكونتگاه هاي روستايي و طرح بزرگ عمراني مي پردازد كه رياست جلسه را معاون هماهنگي امور عمراني و دبيري آن را مدير كل مسكن و شهرسازي استان بر عهده دارد.
تعداد بازدید: 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal