معاونت هماهنگی امور عمرانی
استانداری سمنان
ENGLISH
مدیریت پسماند در استان حفظ سلامت جامعه ضروری است 1396/03/23
مدیریت پسماند در استان حفظ سلامت جامعه ضروری است
جلسه کارگروه پسماند استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان در محل سالن مدیرت بحران استانداری سمنان برگزار شد.
مهندس زندیه وکیلی در این جلسه گفت: حل مشکل پسماند در استان تنها با یک عزم جدی و همکاری بین بخشی توسط همه دستگاه های مسئول انجام خواهد شد .
وی با تاکید بر اینکه توجه به مدیریت پسماند در حفظ سلامت جامعه ضروری است افزود: باید درزمینه مدیریت پسماندخانگی، پزشکی و صنعتی و ...در استان پیگیری موثر وجدی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه باید با اتکا به تکنولوژی روز،مدیریت پسماند داشته باشیم. خواستارجذب و حمایت از سرمایه گزاران در این بخش شد.
همچنین عباسعلی دامنگیر با اریه گزارش از وضعیت پسماند در استان افزود: 15 هزار و 214 تن در سال پسماند ویژه در استان سمنان تولید می شود که شامل 14 هزار و 410 تن پسماند صنعتی ویژه و 804 تن پسماند بیمارستانی است.
وی تصریح کرد: هشت درصد از پسماندهای ویژه در گروه صنایع فلزی، پنج درصد در گروه صنایع ماشین سازی، چهار درصد در گروه صنایع غیرفلزی، یک درصد در گروه نساجی، یک درصد در گروه صنایع سلولزی و یک درصد در گروه صنایع برق قرار دارد.
وی ادامه داد: پسماندهای 11 بیمارستان استان سمنان به وسیله اتوکلاد یا هیدروکلاوها بی‌خطر می شود و پسماندهای 70 مطب، درمانگاه و آزمایشگاه تخصصی طبی جمع‌آوری می شود و به بیمارستان اصلی آن شهر برای بی‌خطرسازی منتقل می شود.
وی یادآور شد: در شهر سمنان پسماندهای پزشکی پس از بی‌خطرسازی در اتوکلاو در زباله سوز مستقر در مرکز دفن شهری سوزانده و سپس دفن می شود.
مدیرکل محیط زیست استان سمنان، جدا نبودن محل دفن پسماندهای بی خطر با پسماندهای خانگی، کمبود منابع، نبود بانک اطلاعاتی جامع و قرار دادن پسماندها روی سطح زمین به جای دفن آن در شاهرود را از جمله چالش ها و مشکلات این اداره کل بیان کرد.در این جلسه همچنین گزارشی از وضعیت محل های دفن پسماند استان ارائه گردید و مشکلات یکی از سرمایه گذاران در خصوص طرح امحاء و بی خطر سازی پسماندها ارائه و در این خصوص بحث و تبادل نظر گردید.
تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal