معاونت هماهنگی امور عمرانی
استانداری سمنان
ENGLISH
اطلاع‌رسانی مطلوب لازمه تقویت پرواز از فرودگاه سمنان است 1398/09/09
اطلاع‌رسانی مطلوب لازمه تقویت پرواز از فرودگاه سمنان است

منوچهر فخری روز شنبه در نشست پیگیری و رسیدگی مسائل مربوط به فرودگاه سمنان در سالن جلسات ساختمان شماره 2 استانداری افزود: فضای مجازی ظرفیت مناسب برای اطلاع‌رسانی زمان پرواز‌ها و تقویت پروازهای مستمر در فرودگاه سمنان است.
وی ادامه داد: ایجاد تعامل و برقراری ارتباط بین شرکت‌های گردشگری و تورهای مسافری با فرودگاه های استان سمنان، موثر در تقویت و توسعه پروازها است.

وی ابراز داشت: برقراری و توسعه پرواز از فرودگاه سمنان، یکی از ظرفیت‌های ممتاز برای تامین و تقویت زیرساخت‌ها به منظور توسعه اقتصادی، گردشگری و اشتغالزایی است و ضرورت دارد همه دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این راهبرد اهتمام ویژه داشته باشند.

فخری بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان به واسطه ذات کاری خود با استفاده از زیرساخت های موجود از جمله فرودگاه و پروازهای مسافری نقشی مهم در توسعه گردشگری و تقویت و توسعه پروازهای استان دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان خاطرنشان کرد: وجود فرودگاه نمادی از توسعه یافتگی و گامی بلند در مسیر پیشرفت‌های چند پله‌ای برای مرکز استان سمنان محسوب می‌شود که می تواند شاخص های زیرساختی  منطقه را تا حد زیادی ارتقاء بخشد.

چهاردهم آبان 98، اولین پرواز هواپیمای مسافربری از فرودگاه سمنان به مقصد مشهد مقدس انجام شد که اولین پرواز از دوره 6 ماهه پرواز در این مسیر است. 

پرواز از سمنان به سمت مشهد ساعت 12 و 40 دقیقه در روزهای سه‌شنبه و جمعه برقرار است و بهای بلیت تصویب شده در شهر سمنان به ازای هریک نفر سه میلیون و 580 هزار ریال و برای افراد زیر 12 سال قیمت بلیت نیم‌بها است.

هواپیمای در نظر گرفته شده برای پروازهای سمنان به مشهد از نوع Atr 72 و ظرفیت آن 65 نفر است.


فرودگاه مرکز استان سمنان در 10 کیلومتری جاده سمنان - مشهد واقع شده است و سابقه تاسیس آن به سال 1355 بر می گردد.
تعداد بازدید: 5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان   كدپستي استانداري: 3514799611   ايميل استانداري : ravabetomomi@ostan-sm.ir تلفن: 4-33443560-023   فكس: 33443507-023
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal